Kada atliekama echoskopija?

Dažniausiai atliekami echoskopijos tyrimai

Echoskopija greitai atliekamas, neinvazinis ir sąlyginai nebrangus tyrimas, todėl naudojamas daugeliui organų tirti:

  • Pilvo organų echoskopijos metu ištiriami inkstai, kepenys, tulžies pūslė, kasa, blužnis, aorta ir kitas kraujagysles esant pilvo skausmui ar pūtimui, sutrikusiai kepenų funkcijai padidėjus kurio nors organo dydžiui, sergant inkstų ar tulžies pūslės akmenlige, hepatitu, kepenų vėžiu, kepenų ciroze, pielonefritu, kasos uždegimu (pankreatitu), kasos vėžiu ir kt. ligom, esant aortos aneurizmai (išsipūtimui), kraujagyslių užsikimšimui (trombozė), susiaurėjimui dėl aterosklerozės. kontroliuojant ultragarsu daromos inkstų, kepenų biopsijos.
  • Krūtų echoskopija yra svarbi krūties vėžio ir kitų krūties ligų diagnostikai. Kontroliuojant ultragarsu yra atliekamos darinių krūtyje biopsijos.
  • Kaklo kraujagyslių echoskopija tiriamos miego arterijos. Rekomenduojama jas ištirti esant vyresniam amžiui, sergant cukriniu diabetu, esant padidėjusiam cholesterolio kiekiui kraujyje. Taip pat tyrimas padeda nustatyti kraujosruvą, arterijos sienelės atsisluoksniavimą, trombozę, susiaurėjimą dėl aterosklerozės, sekti būklę po kaklo kraujagyslių operacijų.
  • Raumenų ir sąnarių echoskopija padeda diagnozuoti sausgyslių, raumenų plyšimus, minkštųjų audinių mases bei gėrybinius ar piktybinius auglius, kraujavimą į raumenis ar sąnarius, ankstyvus sąnarių pokyčius dėl artrito.
  • Dubens echoskopijos metu moterims ištiriama šlapimo pūslė, kiaušidės, kiaušintakiai, gimda, gimdos kaklelis, o vyrams – šlapimo pūslė, sėklinės pūslelės, priešinė liauka (prostata). Moterims tyrimą reikėtų atlikti, kai yra nenormalus kraujavimas iš makšties ar kitos menstruacijų problemos, skausmas, esant apčiuopiamoms masėms, įtariant gimdos ar kiaušidžių vėžį, kiaušidžių cistas. Ir moterims,ir vyrams dubens echoskopija padeda nustatyti vėžį, inkstų ar šlapimo pūslės akmenligę, kitas ligas. Taip pat kontroliuojant ultragarsu atliekamos biopsijos.
  • Prostatos echoskopija atliekama per analinę angą, kai reikia aptikti įvairius prostatos sutrikimus (gėrybinę prostatos hiperplaziją, prostatitą) , kai ji yra padidėjusi, planuojant gydymą ar nustatinėjant vyro nevaisingumo priežastį. Tyrimas atliekamas, kai aptinkamas apčiuopiamas guzelis prostatoje, tiriant dėl prostatos vėžio, padidėjus PSA (prostatos specifinio antigeno) dydžiui kraujyje ar atsiradus šlapinimosi sunkumų. Taip pat tyrimo metu gali būti imama prostatos biopsija.
  • Sėklidžių echoskopija reikalinga ištirti mases sėklidėse, jas tirti po traumos, esant sėklidžių patinimui, skausmui, nustatyti vyro nevaisingumo priežastis, įtariant sėklidžių vėžį. Taip pat galima ištirti sėklidės prielipus bei prostatą.
  • Skydliaukės echoskopija reikalinga, kai apčiuopiami guzai skydliaukėje arba kai ji tinkamai nefunkcionuoja: esant hipotirozei ar hipertirozei. Kontroliuojant ultragarsu aliekamos skydliaukės biopsijos.
  • Rankų ir kojų venų echoskopijos metu diagnozuojama galūnių ištinimo priežastis, nustatomos venų varikozės, trombozė, venų susiaurėjimas dėl aterosklerozės, nustatatomos kraujagyslių anomalijos. Procedūros metu gali būti įvertinama įvairių medicininių prietaisų (pvz., katerių) padėtis.

Registracija echoskopiniam tyrimui

Klinika „Diagnoze.lt“ – echoskopijos, radiologijos, konsultantų paslaugas teikianti įstaiga.

Klinikos gydytojai radiologai, konsultantai.  Gydytojai savo srities profesionalai. Klinikoje naudojama naujausia įranga padeda tiksliai ir greitai nustatyti ligas.

Patikima medicininė pagalba, nuoširdus bendravimas, ypatingas dėmesys klientų aptarnavimui, jauki aplinka, konfidencialumas – tai mūsų prioritetai.

Gydytojo radiologo konsultacija: pokalbis,  apžiūra, ultragarsinis tyrimas. Tyrimo gale išrašomi tyrimo rezultatai su išvadomis, rekomenduojami papildomi tyrimai.

Adresas: Kuršių g. 7  LT-48107,  Kaunas

Darbo laikas: Pirmadieniais – Penktadieniais 9.00 – 19.00  Šeštadienis  tik iš anksto sutartu laiku.

Telefonas: būtina išankstinė registracija telefonu 8-624 34 943.