Kaip pasiruošti echoskopijai?

Eeinant atlikti echoskopijos patariama dėvėti patogius, laisvus drabužius. Tyrimo metu reikia nusivilkti dalį drabužių bei nusiimti papuošalus, kad tiriamoji vieta būtų laisvai prieinama.

Echoskopijos tyrimai

Dažniausiai echoskopijos tyrimas yra atliekamas iki pietų, todėl pacientų prašoma iš ryto nieko nevalgyti, negerti ir nesišlapinti. Negalima netgi rūkyti, dėl čiulpimo reflekso skrandis į rūkymą reaguoja kaip į maistą ir pradeda išskirti sultis, tulžį, dūmai sudirgina skrandžio gleivinę, kaupiasi dujos ir gali būti sunkiau ištirti kai kuriuos vidaus organus.

Priklausomai nuo tiriamos kūno vietos, yra keletas reikalavimų ligoniui. Būtina perspėti gydytoją, jei buvo atliekami žarnyno tyrimai su kontrastinėm medžiagom, turinčiomis bario, nes tai gali iškreipti echoskopijos rezultatus. Jei planuojama tirti kepenis, tulžies pūslę, blužnį, kasą, aortą ligonis prašomas iš vakaro valgyti neriebaus maisto., prieš tyrimą nevalgyti mažiausiai 4 val.

1 val. prieš inkstų echoskopiją rekomenduojama išgerti 4-6 stiklines skysčio ir nesišlapinti, kad prisipildytų šlapimo pūslė. Pilna šlapimo pūslė taip pat pagerina gimdos, kiaušidžių, prostatos vaizdą atliekant dubens echoskopiją. Rekomenduojama nevalgyti prieš tyrimą 12 val., kad žarnyne neprisikauptų dujų.

Tiriant prostatą pro analinę angą būtina 7-10 dienų nevartoti aspirino prieš echoskopiją, o jei vartojami kiti kraujo krešėjimą mažinantys vaistai – pasikonsultuoti su gydytoju. 2-4 val. prieš prostatos echoskopiją reikėtų atlikti klizmą ir išvalyti žarnyną. Pilna šlapimo pūslė pagerina prostatos vaizdą, todėl 1 val. prieš tyrimą reikia išgerti 4-6 stiklines vandens.

Pilvo organų echoskopija

Tulžies pūslės ir latakų – rekomenduojama nevalgyti ~ 4 val. prieš tyrimą.

Kasos, blužnies patologija – 1 parą iki tyrimo rekomenduojama nevartoti pilvo pūtimą sukeliančių maisto produktų (juodos duonos, obuolių, kriaušių, alaus ir pan.);

Pilvo aortos patologija – rekomenduojama nevalgyti ~ 12 val. prieš tyrimą, likus ~ 8 val. iki tyrimo, išgerti pilvo pūtimą mažinančių vaistų.

Šlapimo gamybos ir išskyrimo bei lytinių organų (prostatos) echoskopija – išgerti skysčių, nesišlapinti, nes labai svarbu, kad šlapimo pūslė prieš tyrimą būtų pilna.

Nėštumo metu ir kitiems echoskopijos tyrimams papildomo pasiruošimo nereikia.


Registracija echoskopiniam tyrimui

Klinika „Diagnoze.lt“ – echoskopijos, radiologijos, konsultantų paslaugas teikianti įstaiga.

Klinikos gydytojai radiologai, konsultantai.  Gydytojai savo srities profesionalai. Klinikoje naudojama naujausia įranga padeda tiksliai ir greitai nustatyti ligas.

Patikima medicininė pagalba, nuoširdus bendravimas, ypatingas dėmesys klientų aptarnavimui, jauki aplinka, konfidencialumas – tai mūsų prioritetai.

Gydytojo radiologo konsultacija: pokalbis,  apžiūra, ultragarsinis tyrimas. Tyrimo gale išrašomi tyrimo rezultatai su išvadomis, rekomenduojami papildomi tyrimai.

Adresas: Kuršių g. 7  LT-48107,  Kaunas

Darbo laikas: Pirmadieniais – Penktadieniais 9.00 – 19.00  Šeštadienis  tik iš anksto sutartu laiku.

Telefonas: būtina išankstinė registracija telefonu 8-624 34 943.