Mažojo dubens organų echoskopija

3.3/5 - (3 votes)

Mažojo dubens organų echoskopija: kiaušidės, kiaušintakiai, gimda. Mažojo dubens organų echoskopiją moterims rekomenduoja profilaktiškai atlikti vieną kartą per metus pirmoje menstruacijų ciklo pusėje (iš karto po menstruacijų).

Echoskopinio tyrimo metu aptinkamų mažojo dubens organų ligų pavyzdžiai

Gimdos mioma – tai dažniausias vaisingo amžiaus moterų gerybinis mazgas, kurį sudaro lygieji gimdos raumenys ir jungiamojo audinio ląstelės. Tai lėtai augantis mazgas, kuris diagnozuojamas trečdaliui moterų virš 35 metų. Jų atsiradimo priežastys nežinomos, tačiau nustatyta, kad miomų susidarymui įtakos turi paveldėjimas, o jų augimą skatina hormonų ir augimo veiksnių pokyčiai. Mioma gali augti gimdos ertmėje, gimdos sienelėje arba išorėje. Daugelis miomų nesukelia jokių nusiskundimų, o ypač mažos ir pavienės. Pagrindiniai simptomai, kuriuos gali sukelti miomos yra: kraujavimas iš lyties organų, pilvo skausmai, gretimų organų spaudimas. Kartais miomos gali būti nevaisingumo priežastimi.

Kiaušidės cista – tai naujai atsiradęs patologinis darinys kiaušidėje. Dažniausiai kiaušidės cistos yra gerybinės ir atsiranda dėl kiaušidžių veiklos sutrikimo. Kiaušidžių cistos gali būti įvairios struktūros: folikulinės cistos, geltonkūnio cistos, tekaliuteininės cistos, endometrioidinės cistos, intraligamentinės cistos, dermoidinės cistos. Funkcinės cistos dažniausiai išnyksta savaime, o kiti gerybiniai kiaušidžių navikai turi būti operuojami. Konstatavus kiaušidžių cistą, o ne funkcinį darinį, tikslingas operacinis gydymas ir histologinis tyrimas, siekiant nustatyti cistos kilmę, nes nuo to priklauso tolesnis stobėjimas ir gydymas.

Kiaušidžių vėžys gali išsivystyti iš paminėtų cistų arba būti pirminiu. Esant kiaušidžių augliams būtinas atidus stebėjimas, savalaikė diagnostika ir gydymas.