Pilvo organų echoskopija

4/5 - (3 votes)

Pilvo organų echoskopija (arba ultragarsinė diagnostika, ultrasonografija, sonoskopija) yra vienas plačiausiai atliekamų tyrimų. Tai palyginti pigus, greitas, nesukeliantis šalutinių poveikių ultragarsinis tyrimas.

Fizikine prasme echoskopija paremta ultragarso bangos sklidimu minkštuosiuose audiniuose. Minkštieji audiniai praleidžia ultragarso bangas. Joms veikiant dalelės juda pirmyn ir atgal ta pačia kryptimi kaip sklinda ultragarso spindulys, kuris juda pirmyn, sutankindamas ir išretindamas audinį. Ultragarsinių vaizdų formavimas vyksta registruojant atspindėtas ar išsklaidytas bangas. Kai ultragarso banga, sklisdama viena terpe, susiduria su kitos terpės paviršiumi, kuris, sakykime, yra plokščias, ji lūžta tam tikru kampu, kuris priklauso nuo bangos kritimo kampo ir nuo ultragarso greičio abiejose terpėse. Kadangi minkštuosiuose audiniuose ultragarso sklidimo greičiai panašūs, bangos kryptis nesikeičia, kai ji sklinda per dviejų terpių ribą. Atspindėtos arba išsklaidytos ultragarso bangos energijos kiekis priklauso nuo skirtingai terpei būdingos varžos. Terpės varža yra lygi terpės tankio ir ultragarso greičio joje sandaugai. Nors skirtingi minkštieji audiniai yra panašaus tankio ir ultragarso greičiai juose panašūs, tačiau praktiškai šių kiekybių skirtumo pakanka, kad įvyktų atspindėjimas, kurį būtų galima užregistruoti. Jeigu terpių varža vienoda, atspindėjimas nevyksta. Kuo didesnis skirtumas tarp terpių varžos, tuo didesnė dalis krintančių bangų atspindima. Taip ultragarsas yra stipriai atspindimas arba išbarstomas tarp minkštųjų audinių ir kaulo arba dujų.

Chirurginio ligonio paruošimas

Chirurginiams ligoniams echoskopija atliekama planine tvarka, paruošus ligonį, ir skubos tvarka be atskiro paruošimo. Patogiausia tyrimą atlikti iš ryto, pacientui nevalgius ir negėrus 8–12 val. Bešlakė dieta, klizma, dujas žarnyne mažinančių medikamentų vartojimas gali pagerinti tyrimo sąlygas.

Indikacijos echoskopijai

 1. Kepenų ligos, kepenų persodinimas.
 2. Tulžies pūslės ir latakų ligos.
 3. Kasos ligos.
 4. Blužnies ligos.
 5. Žarnų ligos.
 6. Pilvo skausmai.
 7. Apčiuopiami dariniai pilve.
 8. Apendicito įtarimas.
 9. Peritonito, ascito įtarimas.
 10. Pooperacinių komplikacijų pilvo ertmėje bei pilvo sienoje įtarimas.
 11. Pilvo trauma.

 

 


Registracija echoskopiniam tyrimui

Klinika „Diagnoze.lt“ – echoskopijos, radiologijos, konsultantų paslaugas teikianti įstaiga.

Klinikos gydytojai radiologai, konsultantai.  Gydytojai savo srities profesionalai. Klinikoje naudojama naujausia įranga padeda tiksliai ir greitai nustatyti ligas.

Patikima medicininė pagalba, nuoširdus bendravimas, ypatingas dėmesys klientų aptarnavimui, jauki aplinka, konfidencialumas – tai mūsų prioritetai.

Gydytojo radiologo konsultacija: pokalbis,  apžiūra, ultragarsinis tyrimas. Tyrimo gale išrašomi tyrimo rezultatai su išvadomis, rekomenduojami papildomi tyrimai.

Adresas: Kuršių g. 7  LT-48107,  Kaunas

Darbo laikas: Pirmadieniais – Penktadieniais 9.00 – 19.00  Šeštadienis  tik iš anksto sutartu laiku.

Telefonas: būtina išankstinė registracija telefonu 8-624 34 943.