Kaip pasiruošti echoskopijai?

Patariama dėvėti patogius, laisvus drabužius einant atlikti echoskopijos. Tyrimo metu reikia nusivilkti dalį drabužių bei nusiimti papuošalus, kad tiriamoji vieta būtų laisvai prieinama.

Dažniausiai echoskopijos tyrimas yra atliekamas iki pietų, todėl pacientų prašoma iš ryto nieko nevalgyti, negerti ir nesišlapinti. Negalima netgi rūkyti, dėl čiulpimo reflekso skrandis į rūkymą reaguoja kaip į maistą ir pradeda išskirti sultis, tulžį, dūmai sudirgina skrandžio gleivinę, kaupiasi dujos ir gali būti sunkiau ištirti kai kuriuos vidaus organus.

Priklausomai nuo tiriamos kūno vietos, yra keletas reikalavimų ligoniui. Būtina perspėti gydytoją, jei buvo atliekami žarnyno tyrimai su kontrastinėm medžiagom, turinčiomis bario, nes tai gali iškreipti echoskopijos rezultatus. Jei planuojama tirti kepenis, tulžies pūslę, blužnį, kasą, aortą ligonis prašomas iš vakaro valgyti neriebaus maisto., prieš tyrimą nevalgyti mažiausiai 4 val.

1 val. prieš inkstų echoskopiją rekomenduojama išgerti 4-6 stiklines skysčio ir nesišlapinti, kad prisipildytų šlapimo pūslė. Pilna šlapimo pūslė taip pat pagerina gimdos, kiaušidžių, prostatos vaizdą atliekant dubens echoskopiją. Rekomenduojama nevalgyti prieš tyrimą 12 val., kad žarnyne neprisikauptų dujų.

Tiriant prostatą pro analinę angą būtina 7-10 dienų nevartoti aspirino prieš echoskopiją, o jei vartojami kiti kraujo krešėjimą mažinantys vaistai – pasikonsultuoti su gydytoju. 2-4 val. prieš prostatos echoskopiją reikėtų atlikti klizmą ir išvalyti žarnyną. Pilna šlapimo pūslė pagerina prostatos vaizdą, todėl 1 val. prieš tyrimą reikia išgerti 4-6 stiklines vandens.

Echoskopijos tyrimai

Tyrimo pavadinimas Nurodymai/patarimai prieš tyrimą
Pilvo organų echoskopija
Tulžies pūslės ir latakų Rekomenduojama nevalgyti ~ 4 val. prieš tyrimą.
Kasos, blužnies patologija;
Pilvo aortos patologija
1 parą iki tyrimo rekomenduojama nevartoti pilvo pūtimą sukeliančių maisto produktų (juodos duonos, obuolių, kriaušių, alaus ir pan.);
Rekomenduojama nevalgyti ~ 12 val. prieš tyrimą;
Likus ~ 8 val. iki tyrimo, išgerti pilvo pūtimą mažinančių vaistų.
Šlapimo gamybos ir išskyrimo bei lytinių organų echoskopija
Prostatos echoskopija Išgerti skysčių, nesišlapinti, nes labai svarbu, kad šlapimo pūslė prieš tyrimą būtų pilna.

Kitiems echoskopijos tyrimams jokio pasiruošimo nereikia.