Kaip atliekama echoskopija?

Echoskopijai naudojamas aparatas susideda iš daviklio ir ekrano, kuriame matomas vaizdas. Vaizdą taip pat galima atspausdinti ir ant popieriaus.

Priklausomai nuo tyrimo tipo, echoskopija gali būti atliekama dedant daviklį ant odos arba per natūralias kūno angas, pavyzdžiui makštį ar analinę angą, pavyzdžiui:

  1. Daviklis uždedamas ant moters pilvo. Jeigu nėštumas tęsiasi mažiau kaip 12 – 14 savaičių, prieš tyrimą jums teks išgerti apie 1 l vandens, kad šlapimo pūslė padidėtų ir išstumtų gimdą iš mažojo dubens. Prieš tokį tyrimą neverta tepti ant pilvo kremų nuo strijų (odos pertempimo).
  2. Daviklis įvedamas į makštį. Paprastai šis tyrimas atliekamas ankstyvose nėštumo stadijose (pradedant nuo trijų savaičių, kai gemalas jau yra gimdoje). Procedūra neskausminga ir ji padeda nustatyti nėštumą ne gimdoje, nustatyti nėštumo laiką, nustatyti, kur prisitvirtino būsimoji placenta, ir ar nėra vaiko vystymosi ydų. Didelis šios procedūros privalumas – nereikia į pirmą ultragarso tyrimą eiti su pilna šlapimo pūsle.

Dažniausiai per echoskopiją ligonis guli ant nugaros, veidu į tyrėją, ant specialios kušetės, kuri gali būti įvairiai pasukta. Ant odos yra tepama specialaus vandens pagrindu pagaminto gelio, kuris užtikrina tiesioginį bangų sklidimą be trukdžių, nes panaikina oro tarpą tarp daviklio ir odos. Gydytojas echoskopuotojas stipriai prispaudžia daviklį prie odos ir jį slankioje. Ekrane matomas tiriamos srities vaizdas. Doplerio echoskopija daroma su tuo pačiu davikliu.

Kaip minėta, ultragarso tyrimas gali būti atliekamas ir per natūralias kūno angas:

  • Transezofaginė echoskopija (echokardiogrma) – daviklis įvedamas į stemplę siekiant gauti širdies vaizdą;
  • Transrektalinė echoskopija – daviklis įvedamas į vyro analinę angą ir apžiūrima priešinė liauka (prostata);
  • Transvaginalinė echoskopija – daviklis įvedamas į makštį. Taip apžiūrima gimda ir kiaušidės.

Registracija echoskopiniam tyrimui

Klinika „Diagnoze.lt“ – echoskopijos, radiologijos, konsultantų paslaugas teikianti įstaiga.

Klinikos gydytojai radiologai, konsultantai.  Gydytojai savo srities profesionalai. Klinikoje naudojama naujausia įranga padeda tiksliai ir greitai nustatyti ligas.

Patikima medicininė pagalba, nuoširdus bendravimas, ypatingas dėmesys klientų aptarnavimui, jauki aplinka, konfidencialumas – tai mūsų prioritetai.

Gydytojo radiologo konsultacija: pokalbis,  apžiūra, ultragarsinis tyrimas. Tyrimo gale išrašomi tyrimo rezultatai su išvadomis, rekomenduojami papildomi tyrimai.

Adresas: Kuršių g. 7  LT-48107,  Kaunas

Darbo laikas: Pirmadieniais – Penktadieniais 9.00 – 19.00  Šeštadienis  tik iš anksto sutartu laiku.

Telefonas: būtina išankstinė registracija telefonu 8-624 34 943.